ربات مترجم متن ترگمان در تلگرام راه‌اندازی شد

برای تسهیل استفاده از ترگمان در ابزارهای همراه ربات تلگرام ترگمان راه اندازی شد. از طریق این ربات می توانید به صورت مستقیم یا در گروه‌ها متن‌های خود را ارسال و ترجمه انها را در کمترین زمان ممکن دریافت دارید.

استفاده از این ربات به دو طریق میسر می باشد. در روش اول ربات مستقیما پاسخگوی درخواستهای شما خواهد بود. برای استفاده از ربات در این حالت کافیست با مراجعه به آدرس https://telegram.me/TargomanBot  و آغاز ربات (با فشردن کلید Start در پایین صفحه) آن را به لیست گروه‌های خود اضافه نمایید. پس از آغاز ربات با ورود هر کلمه یا متن می توانید ترجمه آن را دریافت دارید. در عین حال اگر آدرس سایت اینترنتی وارد کنید لینکی به شما ارایه می شود که با کلیک بر روی آن می توانید همان سایت را به صورت ترجمه شده مشاهده کنید.

targomanBot-1

برای استفاده از ربات در گروه‌ها و مکالمات خود با دیگران می توانید ربات ترگمان را به گروه اضافه نمایید. برای اینکار کافیست  TargomanBot@  را در پنجره چت تایپ نموه و پس از ظاهر شدن لینک روی آن کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده دکمه Add to Group را فشار دهید تا ربات به گروه اضافه شود. حال هر زمان خواستید متنی ترجمه شود کافیست آن را با / آغاز کنید.

targomanBot-2  ===>  targomanBot-3

دقت کنید که اگر متن ورودی با / شروع نشود ربات آن را نخواهد دید و در نتیجه ترجمه نخواهد شد.

targomanBot-5

 

 

اسناد معماری، طراحی، و آزمایش سامانه ترگمان منتشر شد

در راستای اهداف حمایتی حامی مالی پروژه (مرکز تحقیقات مخابرات ایران – وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)  و متن باز سازی سامانه ترگمان اسناد طراحی و معماری این سامانه (مربوط به پایان فاز چهارم پروژه) در اختیار عموم قرار می گیرد. این اسناد با مجوز CC-BY-NC-SA نسخه چهارم منتشر شده اند.

تقدیر از سامانه ترگمان در جشن بزرگ همدلی و هم‌زبانی جامعه ترجمه ایران

در جشن بزرگ همدلی و هم‌زبانی جامعه ترجمه ایران با حضور دکتر حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از سامانه ترگمان به عنوان نخستین و تنها سامانه ترجمه ماشینی آماری ایرانی دو زبانه تقدیر به عمل آمد. http://www.irna.ir/fa/News/81783834

 

کانال خبری ترگمان در تلگرام راه‌اندازی شد

برای اطلاع رسانی هرچه بهتر اخبار مربوط به ترگمان کانالی در نرم‌افزار تلگرام راه اندازی شده است که بروزترین اخبار حوزه ترجمه ماشینی و ترگمان در آن درج خواهد شد.

برای استفاده از این کانال کافیست به آدرس https://telegram.me/Targoman مراجعه نموده و عضو کانال شوید. اگر لینک عضویت در کانال برای شما فعال نشد تلگرام خود را بروزرسانی کنید.